Metrics loading

Огляд інструментів для нанесення декоративних штукатурок і фарб

28.11.2023 | Блог

Будівельні інструменти для нанесення штукатурок і декоративних фарб завжди викликає зацікавленість у фахівців будівельної галузі та тих, хто прагне створювати власні унікальні інтер'єри. Вибір правильних інструментів є вирішальним моментом у процесі нанесення декоративних матеріалів, який визначає якість та естетичний вигляд кінцевого результату.

Штукатурення стін включає в себе кілька етапів, кожна з яких вимагає використання спеціальних інструментів. Давайте розглянемо, які саме інструменти застосовуються на кожному етапі штукатурних робіт та їх призначення.

Підготовка поверхі перед нанесенням декоративних матеріалів

Інструменти для підготовки поверхні грають важливу роль у фінальному результаті всієї роботи. Ось деякі інструменти, які можна використовувати:

 • Шпатель - застосовується для зняття залишків клею, шпалер, фарби та інших дефектів.
 • Скребок - використовується для видалення нерівностей.
 • Металеві щітки - чудово очищають поверхню від забруднень, бувають як м'які, так і жорсткі.
 • Валик - універсальний інструмент, який застосовується як для підготовки стін та подальшої обробки поверхні.

Використання цих інструментів дозволяє майстру ефективно та якісно підготувати поверхню для подальших робіт.

Допоміжні матеріали

Один з таких інструментів - штукатурна лопатка. Вона використовується для спрощення процесу роботи та для зручності майстра. Штукатурну суміш набирають на цей інструмент, а потім невеликими порціями переносять на стіну. Крім цього, вона ідеально підходить для рівномірного розподілу матеріалу. Для змочування поверхні та затирання штукатурки використовуються різні кисті та губки. Також до допоміжних інструментів можна віднести відра, лотки, розпилювачі, отрезовки та інше обладнання.

Інструмент для нанесення штукатурної суміші

Для нанесення і розгладження штукатурки чи декоративної фарби широко використовують шпателі або кельми з нержавіючої сталі. Кельма з малими зубчиками також може використовуватись для створення рельєфу на поверхні.

Фігурні валики та щітки додають характерний рельєф нанесеному шару штукатурки. Варто зазначити, що валик - універсальний інструмент, який застосовується для підготовки стін та подальшої обробки поверхні. Валики з поліестеровим або тефлоновим покриттям мають більшу довговічність.

Використання спеціальних штампів і губок допомагає створювати повторювані малюнки та рельєфи. Для розтирання матеріалу часто використовують натуральні морські губки.

Щоб отримати рівну поверхню та завершити роботу над текстурним шаром, використовують тертку для декоративної штукатурки.

Тепер давайте систематизуємо інструменти та їх використання для різних цілей.

 • Кельма: цей інструмент допомагає розведенню розчину, вимірюванню необхідної кількості та нанесенню на поверхню.
 • Терка: з неї затирають нанесений матеріал на стіну, або, за потреби, використовують замість неї сокіл.
 • Напівтертки та гладилки: вони ідеально розподіляють та розтирають штукатурну суміш, допомагають у розрівнюванні поверхонь у кутах.
 • Ківш: використовується для нанесення матеріалу на стіну, особливо великих площ.
 • Бучарду: молоток зі спеціальними зубцями для обробки.
 • Троянки (зубчатка): вони допомагають наносити рельєфні борозни на поверхню для кращого зчеплення.
 • Кулачок: спеціальний інструмент для забивання зубил.
 • Правило: алюмінієва або дерев'яна рейка, якою можна швидко та точно вирівняти штукатурку.
 • Цикли та цвяхові щітки: потрібні для обробки оштукатурених поверхонь.

Існує багато інших інструментів для професійного використання, але якщо вам не потрібно великої кількості матеріалу і ви не професіонал, вам буде достатньо базового набору: шпателя, терки, скребка, лотка та пензля.

У наших салонах ви знайдете різноманітні інструменти для своєї роботи, а наші досвідчені менеджери завжди готові допомогти вам у виборі та порадити найкращі рішення для вашого проекту. Вони з радістю нададуть професійну консультацію та підтримку на кожному етапі вашої творчої роботи.

28.11.2023 | Блог