Metrics loading
18.12.2023 | Блог

Фарбування стін - одне з популярних і економічних рішень під час ремонту. Справитися з фарбою зможе навіть людина без досвіду ремонтних робіт. Тому сьогодні ми розповімо про види інтер'єрних фарб, зробимо огляд популярних типів і їх властивостей.

Що таке інтер'єрна фарба і які її властивості

Інтер'єрна фарба - це покриття, яке використовується для внутрішніх робіт. Такі матеріали часто застосовуються не тільки для стін, але і фарбування стель, і навіть підлоги.
Використання фарб в інтер'єрі прискорює процес ремонту, а також здешевлює його собівартість. За допомогою таких покриттів можна домогтися унікального дизайну приміщень, швидко змінити стиль інтер'єру, не вносячи глобальні зміни в приміщення.

Фарби мають наступні властивості:
• Паропроникність: можуть дихати, пропускаючи вологу і перешкоджаючи утворенню цвілі і грибків;
• Зносостійкість: захищають покриття від механічних пошкоджень, дозволяють мити поверхню від забруднень;
• Тиксотропність: зменшує плинність, витрата матеріалу і дозволяє забути про залишок на дні ємності;
• Світлостійкість: дозволяє фарбі не вицвітати, це особливо важливо при нанесенні на сонячній стороні будинку.

Окремо слід згадати і кольоровість фарб, за які відповідають барвники або пігменти. В сучасності застосовуються екологічні і нетоксичні варіанти, які прийшли на заміну свинцю, хрому та марганцю.
Види інтер'єрних фарб
Популярністю в роботі над дизайном будинку користуються фарби для інтер'єру. Види цих складів поділяються залежно від сполучних і основних речовин і інших нюансів.
Водоемульсійні фарби
Вони ж водно-дисперсні або водорозчинні. Уважаються економічними і очолюють топ популярності в сучасності. Як розчинник водно-дисперсних фарб використовують воду. Серед відмінностей цього виду покриттів - швидке висихання, мінімальний запах після нанесення, а також низька вартість.
Додаткові властивості водоемульсіонок залежать від особливостей складу, куди може входити латекс, ПВА, смоли.
Така інтер'єрна фарба застосовується в приміщеннях з мінімальним рівнем вологи - спальні, вітальні, дитячій. Як бонус, покриття дихає, легко очищається від бруду і пилу.

Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №1
Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №2
Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №3
Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №4
Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №5
Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №6
Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №7
Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №8
Інтер'єрна фарба для стін і стелі - фото №9
01 / 01

Акрилові фарби
Особливість цього покриття полягає в наявності в складі акрилових смол, створюючих міцну, гладку плівку. Мають більш високу стійкість до пошкоджень і зовнішніх чинників. Застосовуються в кімнатах з мінімальним рівнем вологості. Швидко висихають, не мають різкого запаху.
Клейові фарби
Матеріал для внутрішнього фарбування стін і стель. Являє собою пастоподібну речовину, в складі якої - крейда, вода і клей. Властивості, в тому числі і міцність, визначаються за допомогою клейової складової. Наприклад, казеїновий продукт можна мити, він не піддається розчиненню хімічними засобами. Фарбування стін клейовими складами необхідно оновлювати кілька разів на рік.
Силіконові фарби
Хороший варіант для фарбування поверхонь зовні і всередині будинку. У складі фарби містяться силіконові смоли, що роблять її паропроникною і стійкою до вологи. Завдяки цьому використовувати силіконове покриття можна в приміщеннях з високим рівнем вологи - на кухні або у ванній кімнаті.
Латексні фарби
Матеріал, створений на основі стандартної водоемульсійної фарби. Відрізняється високою зносостійкістю серед всіх фарб. Готові, пофарбовані стіни можна мити будь-яким способом і засобами. Латексні покриття також можуть бути глянцевими або матовими.
Емалеві фарби
Один з популярних видів лакофарбових покриттів, до складу якого входить лак, розчинник, наповнювач, добавки і пігменти, що відповідають за відтінок. Плюсом емалевої фарби є універсальність застосування: наносити її можна на будь-яку основу - з дерева, металу, бетону, цегли та інших. Відрізняється високим рівнем захисту поверхні від вологи і зовнішнього впливу.
Масляні фарби
Фарби масляні представляють собою склади на основі оліфи. Мають різноманітну і велику палітру кольорів, мінімалістичні декоративні функції. Застосування такої фарби сьогодні мінімальна. Найчастіше її використовують в приміщеннях з низькою людською прохідністю - додаткових і технічних кімнатах.
Інтер'єрна фарба для стін і стель - в чому різниця
Основна відмінність полягає у властивостях покриття і особливості стін. Так, разом з теплим повітрям вгору піднімається пил, в той час як стіни - більш контактні і частіше забруднюються.
Для стель можна вибирати фарбу з меншим рівнем стійкості до механічних пошкоджень. Наносити її можна в один шар, в результаті чого скорочуються витрати на оздоблювальні матеріали.
І стельові, і настінні варіанти можуть бути створені на основі смол, води, клейових складових, оліфи та інших. Фарби для стелі частіше створюються на основі води, в той час як настінні - на більш дорогих складових.
Як вибрати інтер'єрну фарбу
Види фарб для інтер'єру великі й досить різноманітні, однак, щоб підібрати правильний, необхідно враховувати такі нюанси:
1. Стійкість: для стельових фарб - не головний нюанс, а для стін в кухні, дитячої та інших приміщеннях краще вибирати стійкі до стирання;
2. Вологостійкість: для кухні, санвузла та вітальні краще вибрати фарбу, здатну витримати мийку зручніше засобами;
3. Колір: на вигляд навіть білі фарби можуть бути світлими або сніжно-білими. Для створення унікальних відтінків віддавайте перевагу якісній колеровке;
4. Блиск: існують глибокоматова, матові, напівматові, глянцеві і напівглянсові поверхні на будь-який смак;
5. Укривістость: відповідає за можливість перекриття фарбою тональності поверхні, на яку вона наноситься, що знижує витрату матеріалу.

А якщо вам потрібні кращі і перевірені фарби для вашого інтер'єру - вибирайте продукцію нашого бренду Elf Decor! Переходьте за посиланням та ознайомтесь із нашим якісним асортиментом інтер'єрних фарб: https://elf-decor.com/products/laki-i-kraski

18.12.2023 | Блог